Sprzęt

Mindray-M9-3d-4d-portable-color-doppler.jpg_350x350

MINDRAY M9

Nowoczesna, mobilna platforma ultrasonograficzna, wyposażona w pakiet aplikacji kardiologicznych, moduły dopplera tkankowego TDI, fali pulsacyjnej PW, oraz fali ciągłej CW, funkcje free Xcross, LVQA, TTQA.
W połączeniu z szerokopasmowymi głowicami sektorowymi i obrazowaniem harmonicznym daje obraz bardzo wysokiej rozdzielczości.
Wachlarz częstotliwości jakie daje nam połączenie wszystkich dedykowanych do modelu głowic pozwala na przeprowadzenie badania zarówno u psów ras dużych i olbrzymich, jak i u szczeniąt, kociąt oraz fretek. Nowoczesna aparatura pozwala zminimalizować czas badania pacjenta, i dokonanie niezbędnych pomiarów w tzw. postprocessing-u, co jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów w stanie ciężkim.


 

BTL-Cardiology-ECG_M-line__pl_1500551300_originalBTL-08 MT PLUS

Nowoczesny 12-kanałowy aparat EKG, pozwalający na ocenę czynności elektrycznej mięśnia sercowego.
Za pomocą tego urządzenia możemy prowadzić zapis w czasie rzeczywistym na raz nawet z 12 odprowadzeń.
Dzięki nowoczesnym filtrom, możliwa jest eliminacja zakłóceń sieciowych, oraz artefaktów wynikających z drżenia mięśniowego pacjenta.
Zapis badania w trybie „Long” pozwala na dokładne prześledzenie elektrofizjologii mięśnia sercowego w dłuższym odcinku czasowym.


 

dopplerVET BP

Jest to aparat do pomiaru ciśnienia krwi z wykorzystaniem dopplerowskiego detektora przepływu.
Pomiar ciśnienia skurczowego krwi u zwierząt metoda nieinwazyjną przy użyciu tego urządzenia cechuje się najmniejszym przekłamaniem i pozwala na bardzo precyzyjne ustalenie wartości tego parametru u pacjenta.

Holter SRA+ V2

Badanie wykonywane na aparacie firmy SRM – najmniejsze urządzenie na rynku pozwalające na rejestracje zapisu do 72h. Ze względu na swoje małe rozmiary jest niezastąpione w diagnostyce zaburzeń rytmu u kotów.  Rejestrator doceniony przez dyplomowanych specjalistów ACVIM.

Zapis najczęściej wykonujemy w interwale czasowym 24h, następnie za pomocą specjalistycznego oprogramowania dokonywana jest jego analiza.